Aleje Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa
Telefon: +48 (22) 29 94 410
AirMicro

AirMicro

Dezynsekcja Beztlenowa AirMicro

AirMicro jest t o metoda, która została opracowana w latach 90-tych ubiegłego wieku. Dezynsekcja odbywa się w środowisku beztlenowym z wykorzystaniem azotu. Jest to metoda bardzo skuteczna, ekologiczna i bezpieczna dla pracowników. Nie wymaga transportu obiektów zainfekowanych. Do wykonywania dezynsekcji tą metodą niezbędne są takie urządzenia jak Aparat AirMicro, kompresor, który podwyższa ciśnienie powietrza, zbiornik sprężonego powietrza, zgrzewarka do folii, czytnik stężenia tlenu oraz przezroczysta folia specjalnie dobrana.

Aparat do dezynsekcji beztlenowej AirMicro

Sam aparat AirMicro jest bardzo lekki i nie zbyt duży co ułatwia jego transport. Zadaniem urządzenia jest odsianie tlenu ze sprężonego powietrza z taką wydajnością, że do zamkniętych w foli przedmiotów podawany jest prawie sam azot. Sam zabieg polega na umieszczeniu przedmiotu / przedmiotów w foli, zamontowaniu zaworów, zgrzania brzegów folli zgrzewarką. Opakowania mogą być połączone za pomocą rurek i zaworów, ponieważ system umożliwia jednoczesną dezynsekcję wielu obiektów.

Bezpieczeństwo w dezysnekcji beztlenowej

Dodatkowo aparat AirMicro nawilża lub osusza powietrze wprowadzane do opakowań do poziomu wilgotności pierwotnej, czyli takiej w jakiej przebywał wcześniej przedmiot. Chroni je to przed uszkodzeniami poprzez wysuszenie lub zbyt duże nawilżenie. System AirMicro jest zamiennikiem toksycznych gazów stosowanych w celu ochrony zabytków przed szkodnikami i jest w stu procentach ekologiczny. Jest to metoda bezpieczna dla ludzi i przyjazna środowisku.