Aleje Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa
Telefon: +48 (22) 29 94 410
Iniekcja Ciśnieniowa

Iniekcja Ciśnieniowa

Iniekcja Ciśnieniowa

Iniekcja ciśnieniowa drewna to metoda, która pozwala na dezynsekcję zainfekowanego drewna nie uszkadzając jego struktury oraz nie osłabiając nośności. Metoda ta jest wykonywana w taki sposób aby jednocześnie usunąć szkodniki i zaimpregnować drewno od środka, co pozwala na zabezpieczenie go na dłuższy okres czasu przed szkodnikami.

Atuty Metody

Dodatkowymi atutami są również właściwości bójcze w stosunku do grzybów i pleśni. W tym procesie nie tylko eliminuje się szkodniki drewna, ale też zabezpieczamy drewno przed ponowną intestacją owadów  takich jak kołatek domowy, spuszczel pospolity, kornik i inne popularne drewnojady.

Przebieg Iniekcji

Iniekcja drewna to proces polegający na bezpośrednim wtłoczeniu pod ciśnieniem preparatów dezynsekcyjnych i zabezpieczających do wewnątrz drewna. Zabieg ten wykonuje się poprzez wysiedlenie mieszkańców na okres trwania dezynsekcji, a także wyprowadzeniu zwierząt z pomieszczeń, w których zwalcza się szkodniki. Do wykonania takiego zabiegu stosuje się pompy wysokiej wydajności, które wtłaczają preparat w siatkę otworów rozplanowanych i wykonanych przez nawierty o stałej średnicy wiertła.