Aleje Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa
Telefon: +48 (22) 29 94 410
Zapobieganie

Zapobieganie

Impregnacja

Bardzo ważnym aspektem ochrony drewna jest jego zabezpieczenie (Impregnacja), jest ono tak samo ważne przed usuwaniem szkodników jak i po. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania szkodnikom jest zabezpieczenie drewna poprzez impregnację.

Zabezpieczenie Budynku

Podczas budowy domu, aby jak najlepiej uchronić go przed niepożądanymi szkodnikami należy już podczas budowy zważyć na pewne normy zabezpieczające budynek. Jedną z istotniejszych rzeczy jest fakt iż należy budować zgodnie z nowymi standardami, a więc uwzględniając działania mające na celu ograniczenie zużycia drewna.

Eksploatacja Części Drewnianych

Jednym z ważniejszych kroków jest także eksploatacja części drewnianych budynku. Preparaty stosowane można podzielić na solne i oleiste, są to substancje chroniące nie tylko przed szkodnikami i grzybami, ale również przed ogniem i wzmacniające drewno. Należy także bardzo zwracać uwagę na dobierany impregnat, ponieważ nie wszystkie nadają się do wszystkich rodzajów drewna, a przez to możemy sobie sami narobić problemów.

Impregnacja-malowanie-drewna

Przed Impregnacją

Oczywiście to nie takie proste. Nie kupujemy dobranego środka i nie impregnujemy drewna od razu. Przed przystąpieniem do impregnacji należy odpowiednio przygotować drewno. Powierzchnia przeznaczona do impregnowania powinna być sucha i pozbawiona zanieczyszczeń. Jeśli na podłożu są plamy bądź zatłuszczenia, to należy je przemyć benzyną ekstrakcyjną i wysuszyć. Po tym procesie można przystąpić do użycia odpowiednich impregnatów.

Kiedy najlepiej Impregnować drewno?

Impregnować drewno powinniśmy gdy jest ono suche, czyli gdy temperatura waha się między 5 a 20 stopni Celsjusza. Drewno nie powinno być także narażone na deszcz lub wilgoć przez kilka godzin od impregnacji. W zależności od preparatu może to być od godziny do nawet 24 godzin.

 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *