Aleje Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa
Telefon: +48 (22) 29 94 410
Zwalczanie

Zwalczanie

Lider w Branży Usług

Firma Corneco poprzez wieloletnie doświadczenie opracowała różne sposoby zwalczania szkodników drewna, zaczynając od standardowej fumigacji, do mikrofal, które nie niszczą drewna. Posiadamy także wykwalifikowaną kadrę znającą się na identyfikacji szkodników, konsultacji w sprawie usuwania i zapobiegania.
Jako członek Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków istotnym celem dla nas jest ochrona drewna z którego usuwane są szkodniki, ponieważ większość tych obiektów do zabytki.

Fumigacja – czym jest ?

Jedną z najczęściej stosowanych metod zwalczania szkodników drewna jest Fumigacja. Przy wykorzystaniu substancji chemicznych w postaci dymu, gazu, pary, odpowiednio zabezpieczony obiekt podlega zagazowaniu. Po czym obiekt musi być przez kilka dni musi pozostać w takim stanie. Fumigacja jest procesem bardzo skutecznym, lecz i bardzo toksycznym. Podczas gazowania obiekt musi być odpowiednio zabezpieczony i oznakowany, a sam proces fumigacji powinni przeprowadzać przeszkoleni pracownicy profesjonalnej firmy DDD. Podczas tego procesu wykorzystuje się różnego rodzaju fumiganty, a najpopularniejszym z nich jest fosforowodór, czyli nieorganiczny, łatwopalny, bezbarwny, bezwonny i słabo rozpuszczający się w wodzie związek chemiczny.

fumigacja-obiektu-corneco

Iniekcja Ciśnieniowa – Zwalczanie nie naruszające drewna

iniekcja-cisnieniowa-corneco

Iniekcja Ciśnieniowa to metoda pozwalająca na zwalczanie szkodników drewna bez naruszenia jego struktury i nośności. Pozwala ona także zwalczyć powstałe grzyby a przy okazji impregnuje drewno. To daje większą pewność że problem szkodników nie powróci w przyszłości. Iniekcja drewna polega na bezpośrednim wtłoczeniu pod ciśnieniem preparatów dezynsekcyjnych (insektycydów) oraz zabezpieczających (impregnatów). Zabieg ten stosuje się szczególnie gdy nie ma możliwości wysiedlenia mieszkańców lub zwierząt w budynku. Z zastosowaniem pomp wysokiej wydajności wtłaczany się środek dezynsekcyjny wraz ze środkiem zabezpieczającym we wcześniej wykonane nawierty, w dokładnie rozplanowany sposób.

 

Veloxy – VEry Low OXYgen

Veloxy to sposób dezynsekcji z wykorzystaniem azotu przy użyciu systemu Veloxy, systemu stworzonego przez włoską firmę RGI bioSteryl Tech z siedzibą w Genui. Jest to metoda skuteczna, ekologiczna, bezpieczna dla pracowników i nie wymagająca transportu obiektów zainfekowanych.
System Veloxy stworzony jest z zestawu urządzeń, narzędzi i materiałów:

  • aparat Veloxy
  • kompresor, który podwyższa ciśnienie
  • zbiornik sprężonego powietrza
  • zgrzewarka do folii
  • czytnik stężenia tlenu w powietrzu
  • przeźroczysta folia specjalnie dobrana, aby stanowiła barierę nie przepuszczającą tlenu.

Zadaniem aparatu Veloxy jest odsianie tlenu ze sprężonego powietrza z taką wydajnością, że do zamkniętych w gazoszczelnej folii przedmiotów podawany jest prawie tylko azot (78% powietrza), a zawartość tlenu spada do 0.2-0.3%. Aparat ten chroni przedmioty poddawane zabiegowi poprzez osuszenie powietrza do poziomu wilgotności względnej, czyli takiej w jakiej były trzymane przedmioty przed zabiegiem. Po 3 tygodniach dezynsekowane przedmioty można wyjąć z opakowania, albo pozostawić i przechowywać w atmosferze azotu, co zabezpiecza je przed ponownym atakiem szkodników. Przechowywanie w azocie hamuje również rozwój pleśni, grzybów i bakterii, a także chroni przed szkodliwym działaniem tlenu.

Mikrofale – Metoda Mikrofalowa

Jest to jedna z metod tępienia szkodników drewna zachowująca skuteczność przy różnych czynnikach zewnętrznych takich jak temperatura lub wilgotność powietrza. Nowoczesne i nowatorskie urządzenie, powstałe dzięki doświadczeniu naszej firmy ogrzewa element drewniany do temperatury minimum 55 – 56 stopni Celsjusza. Wysokość przedstawiona spełnia normę ISPM 15, która prowadzi do śmierci owadów znajdujących się w drewnie zaatakowanym naszym urządzeniem. Taka dezynsekcji nie przynosi skutków ubocznych, ani nieprzyjemnych zapachów, jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt oraz nie narusza konstrukcji architektonicznych. Długość trwania zabiegu jest zależny od grubości elementu drewnianego jego długości oraz gatunku drewna.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *